Rechtbank Texas: geen inbreuk Apple op patenten Conversant

News General United States 17 MRT 2015
Rechtbank Texas: geen inbreuk Apple op patenten Conversant

Een federale jury in Texas heeft geoordeeld dat Apple geen inbreuk heeft gemaakt op vijf patenten met betrekking tot draadloze netwerktechnologie van de Canadese onderneming Conversant Intellectual Property Management. Dat meldt Reuters.

Conversant-dochter Core Wireless Licensing sleepte Apple in 2012 voor een federale rechter omdat de producent van de iPhone en iPad zonder toestemming de genoemde patenten had gebruikt. De onderneming had 100 miljoen dollar schadevergoeding gevraagd voor de vermeende patentinbreuk en eiste verder een percentage van de omzet van elk nog verkochte mobiel device van Apple waar de patenten in verwerkt zijn. Conversant had de patenten overgenomen van Nokia.

De jury heeft ook een tegeneis van Apple verworpen, namelijk dat Conversant zich niet had gehouden aan de verplichting om de patenten op FRAND-basis aan te bieden als industrie-essentiële patenten. 

Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles