'Samsung is op overnamepad'

Nieuws Mobiel Wereld 6 JAN 2022
'Samsung is op overnamepad'

Samsung Electronics heeft gekeken naar grote acquisities, meldt het persbureau Yonhap, daarbij verwijzend naar Han Jong-hee, vice-voorzitter en hoofd van de Device eXperience (DX)-divisie van Samsung Electronics. "Ik kan niet in details treden, maar wat ik wel kan zeggen is dat we uitgebreid de M&A-mogelijkheden in verschillende industrieën bekijken, waaronder chips en complete producten", aldus Han Jong-hee tijdens de opening van de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas.

"We gaan sneller dan je zou denken. We staan open voor elke mogelijkheid en ik denk dat we vroeg of laat goed nieuws kunnen brengen", voegde hij eraan toe. De laatste grote overname van Samsung was in 2016, toen het de in de VS gevestigde aanbieder van connected car-diensten Harman International Industries overnam voor USD 8 miljard. Samsung zei toen dat de deal het bedrijf zou helpen zijn aanwezigheid op de markt voor elektronica voor voertuigen uit te breiden.

"Nu is het tijd om consumentenproducten opnieuw te definiëren. Het gaat erom hoe we gebruikers toegevoegde waarde kunnen bieden, niet alleen met één product, maar ook via een ecosysteem van Samsung-producten", aldus de Samsung-topman. Samsung heeft in december de DX-divisie geformeerd, waarin de divisies consumentenelektronica, IT en mobiele communicatie van het bedrijf zijn gecombineerd.

Han Jong-hee kondigde ook aan dat het topmodel 89-inch-MicroLED-tv rond mei op de markt zal worden uitgebracht, na een lange vertraging als gevolg van productietekorten. De tekorten nemen af zodra een fabriek in Slowakije in maart gaat draaien. Op CES onthulde het bedrijf de Micro-LED-tv in drie verschillende maten: 110 inch, 101 inch en 89 inch.

Op de vraag of Samsung van plan is om OLED-displays te kopen bij LG Display, gaf hij als antwoord dat Samsung openstaat voor 'elke mogelijkheid.'

Categorieën:

Regio's:

Gerelateerde artikelen