
De Franse mobiele operator SFR meldt op basis van onderzoek door TNS Sofres dat 78 procent van zijn LTE-gebruikers geen genoegen meer nemen met een 3G-verbinding. 94 procent van de 350 ondervraagden geeft aan dat LTE het makkelijker maakt om content uit te wisselen terwijl 85 procent meer tijdswinst boekt met de 4G-technologie. 80 procent geeft aan dat het met LTE makkelijker communiceert met vrienden en familie.
SFR lanceerde LTE in november vorig jaar en was daarmee de eerste mobiele operator in Frankrijk.Het 4G-netwerk van SFR beslaat momenteel Lyon en omstreken, Montpellier en delen van Parijs.
Hoewel LTE voornamelijk buitenshuis wordt gebruikt, biedt het snelheden die kunnen concurreren met WiFi. 53 procent van de ondervraagden geeft aan dat LTE sneller is dan hun WiFi-verbinding terwijl 73 procent een gelijke ervaring heeft.
In het Telecompaper Consumer Panel is in januari 2013 onderzoek gedaan naar de perceptie van LTE in Nederland. Uit het onderzoek blijkt dat 39 procent van de consumenten denkt op den duur een snel mobiel netwerk nodig te hebben, met een downloadsnelheid van minimaal 100 Mbps. Een jaar geleden was dat nog 27 procent. Men denkt er ook eerder behoefte aan te hebben. Vorig jaar dacht 10 procent binnen een jaar een sneller netwerk nodig te hebben, dit jaar is dat opgelopen naar 17 procent.
De bereidheid om meer te betalen voor 4G is echter laag: 16 procent. 31 procent is bereid om een nieuwe handset te kopen om gebruik te kunnen maken van 4G.