Snap wil met beursgang 3 miljard ophalen

Nieuws Mobiel Verenigde Staten 3 FEB 2017
Snap wil met beursgang 3 miljard ophalen

Snap wil bij een beursgang 3 miljard dollar ophalen. Het bedrijf heeft bij de Ney York Stock Exchange een notering aangevraagd. De foto-app claimt een bereik van 158 miljoen actieve gebruikers, maar de verliezen lopen op, van 372,9 miljoen dollar in 2015 naar 514,6 miljoen in 2016.

Bronnen melden aan Reuters dat er nog steeds wordt gemikt op een waardering van 20 tot 25 miljard dollar. De twee oprichters Evan Spiegel en Robert Murphy willen het stemrecht vrijwel volledig in eigen handen houden, via een ongebruikelijke constructie met drie klassen aandelen. De twee krijgen daarmee 88 procent van de stemrechten. Enkele vroege investeerders krijgen 12 procent, nieuwe investeerders krijgen geen stem.

Snap omschrijft zichzelf in de documentatie als een 'Camera Company', wat kan worden uitgelegd als plannen met de Spectacles en foto- en videodiensten met blijvende waarde.

Categorieën:

Bedrijven:

Gerelateerde artikelen