
Sony heeft zijn prognose voor resultaten in het fiscale jaar, dat nog loopt tot maart, opnieuw verhoogd, na een sterk derde kwartaal dankzij de vraag naar zijn gaming- en muziekproducten. Het bedrijf verwacht nu een jaaromzet van JPY 8,8 biljoen, een stijging ten opzichte van een prognose van JPY 8,5 biljoen in oktober en een resultaat van JPY 8,26 biljoen vorig jaar. In het derde kwartaal steeg de omzet met 9 procent tot JPY 2,7 biljoen.
De kwartaalwinst steeg met 20 procent tot JPY 359 miljard en de nettowinst steeg met 62 procent tot JPY 372 miljard, geholpen door waarderingswinsten op belastingaftrek in de VS en een terugboeking van afschrijvingen op voorraden van mobiele telefooncomponenten. Voor het volledige jaar verhoogde Sony de verwachte bedrijfswinst naar JPY 940 miljard, vergeleken met een eerdere schatting van JPY 700 miljard, en de nettowinst wordt nu geschat op JPY 1.085 biljoen in plaats van JPY 800 miljard, bijna het dubbele van het voorgaande jaar.
Games
De belangrijkste groeimotor was de Games-divisie, die profiteerde van de lancering van de nieuwe Playstation-console en de vraag naar gaming tijdens de lockdown-periodes afgelopen tijd. De omzet steeg met 40 procent op jaarbasis tot JPY 251 miljard, en de bedrijfswinst verbeterde van JPY 53,5 miljard een jaar geleden tot JPY 80 miljard.
Muziek
De muziekdivisie rapporteerde ook een sterk kwartaal, met een omzetstijging van 22 procent tot JPY 264,5 miljard. Sony schreef de groei toe aan streaming en de vraag naar gerelateerde mobiele games en anime-titels, terwijl de marge profiteerde van de sterker dan verwachte verkoop van fysieke media.
Film
De groei in games en muziek compenseerde een daling van 19 procent van de inkomsten in de film- en tv-industrie tot JPY 191 miljard. Terwijl Sony leed onder bioscoopsluitingen en minder nieuwe releases, verhoogde het bedrijf zijn prognose voor de winst van de divisie voor het hele jaar op basis van verwachte besparingen op marketingkosten en meer inkomsten uit licenties voor zijn catalogus.
Electronics
In de electronics-divisie bleef de kwartaalomzet in wezen vlak op JPY 649 miljard, aangezien de hogere verkoopaantallen van premium-tv's teniet werden gedaan door lagere verkoopaantallen van smartphones. Dankzij een verbeterde productmix en kostenbesparingen is de bedrijfswinst gestegen van JPY 80 miljard een jaar geleden naar JPY 106 miljard, inclusief een verdrievoudiging van het resultaat van mobiel naar JPY 21 miljard.
Camera's
Ten slotte boekte de activiteit van camera-onderdelen een omzetdaling van 10 procent tot JPY 267 miljard, omdat Sony leed onder de trage smartphonemarkt en een zwakkere productportfolio. De bedrijfswinst daalde met een derde tot JPY 50 miljard, maar Sony verhoogde de vooruitzichten voor het volledige jaar dankzij de terugboeking van voorraden en beter dan verwachte verkoop per eenheid.