Stichting Brein krijgt namen van twee Usenet-uploaders

News Broadband Netherlands 23 JUN 2016
Stichting Brein krijgt namen van twee Usenet-uploaders

Stichting Brein kan de gegevens van twee uploaders van e-books achterhalen via usenet-providers. De rechter in Haarlem heeft een eis van de organisatie toegewezen in kort geding. De usenet-aanbieders Eweka en Usenetter moeten naam, adres, betaalgegevens en IP-adressen vrijgeven, anders zou een dwangsom kunnen volgen.

De rechter heeft een afweging gemaakt tussen het recht op privacy en het belang dat uitgevers hebben bij de verspreiding van illegale kopieën van e-books. Die afweging valt uit in het voordeel van Brein, waarbij de rechter overweegt dat er geen minder ingrijpende manier is om inbreukmakers te achterhalen. Het grote aantal e-books, meer dan 2.000, is meegewogen in de ernst van de inbreuken op het auteursrecht.

Stichting Brein reageert in een persbericht tevreden op het vonnis. Het vonnis past volgens Brein in de algemene jurisprudentie dat providers in sommige gevallen NAW-gegevens moeten verstrekken.



Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles