Switch bouwt nieuw datacentrum in A'dam Zuid-Oost

News General Netherlands 21 JUN 2018
Switch bouwt nieuw datacentrum in A'dam Zuid-Oost

Switch Datacenters, een Europese provider van build-to-suit corporate datacenters en enterprise-level colocatie faciliteiten, gaat een een nieuw datacenter bouwen op het campusterrein van Switch AMS1 in Amsterdam. Het 1.700 m2 grote datacenter krijgt een wholesale-bestemming: het zal worden verhuurd aan een enterprise-organisatie, een managed colocatie provider of een cloud provider die een eigen datacenter in Amsterdam wil vestigen. 

Het nieuwe datacenter met een afmeting van 1.700 vierkante meter zal door Switch Datacenters energiezuinig en redundant worden gebouwd.. Het is gevestigd in Amsterdam Zuidoost, een gebied met een hoge dichtheid als het gaat om beschikbare glasvezels. In totaal zijn op de locatie van het nieuwe datacenter 460 dark fiber verbindingen beschikbaar.

Andere bestemming bestaande datacentra

Met de bouw van het nieuwe datacenter in Amsterdam zal de bestemming van het Switch AMS 1 complex wijzigen van colocatie retail naar een gemengd gebruik, waarin ook dit dedicated datacenter voor een individuele klant een plek krijgt, net als het Switch AMS2 complex van Switch Datacenters in Woerden.

In het Switch AMS2 datacenter complex zijn shared colocatie klanten gevestigd, maar heeft ook IBM als wereldwijde cloud services provider bijvoorbeeld een dedicated eigen datacenter. Vanwege een verschuivende marktvraag focust Switch Datacenters zich in toenemende mate op het leveren van wholesale datacenter.

Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles