T-Mobile toont parkeeroplossing met NB-IoT

Nieuws Mobiel Nederland 8 JUN 2016
T-Mobile toont parkeeroplossing met NB-IoT
In samenwerking met Huawei heeft T-Mobile op het Smart City event in Amsterdam de NarrowBand-IoT (NB-IoT) technologie gedemonstreerd. Als voorbeeld van de werking van NB-IoT wordt een oplossing voor 'smart parking' getoond, die gebruik maakt van NB-IoT. 

Stoeptegels zijn daarbij voorzien van een parkeersensor, ingebouwd op publieke parkeerplaatsen in bijvoorbeeld een grote stad waarbij bezoekers eenvoudig via een app kunnen ziet waar een plekje vrij is. Tegelijk krijgt de gemeente informatie over het gebruik van parkeerplaatsen en kan hier beleid op afstemmen. En deze informatie kan ook weer gebruikt worden voor onderzoekers naar verkeersgedrag. 

T-Mobile maakt gebruik van de strategische kennis van moederbedrijf Deutsche Telekom, die een uitgebreide ervaring met IoT-oplossingen in de automobielindustrie, de gezondheidszorg en industriële automatisering heeft. Het aantal toepassingsmogelijkheden van NB-IoT is oneindig en de gebruikskosten zijn relatief laag, geeft Michiel Huisken, Manager Innovatie van T-Mobile aan.

T-Mobile wil het bouwen van toepassingen doen in co-creatie met klanten en andere geïnteresseerde marktpartijen. In de komende maanden organiseert de provider de zogenaamde Cook&Hack-sessies. T-Mobile deelt zijn netwerkkennis tijdens deze sessies om samen met marktpartijen te ontdekken wat IoT voor het bedrijf en zijn klanten kan betekenen.

Gerelateerde artikelen