
Met een daling van de algemene markt, volgens de EuroStoxx 50-index (-4,1%), waren telecominvesteerders vorige week nauwelijks beter af. De telecomindex van Telecompaper verloor 3,6 procent in week 12, inclusief enkele koersen die met dubbele cijfers daalden. Tot overmaat van ramp waren de winnaars alleen te vinden onder de small-caps van de telecomsector.
Zwitserse markt
Swisscom (-7,8%) en Sunrise (-11%) leden zwaar onder de toetreding van Salt (niet-beursgenoteerd) tot de glasvezelmarkt. Daarin staan een zelf ontwikelde box, geschikt voor 10 Gbps, een Apple TV box en content van Sky (-0,1%) centraal. Dat Liberty Global interesse heeft in Sunrise mocht niet baten, blijkbaar omdat een joint venture in plaats van een bod besproken wordt. De eigenaar van Salt, Xavier Niël, heeft bewezen een markt te kunnen verstoren, met name de Franse markt, via zijn bedrijf Iliad (-2,2%). Hij bereidt ook een Italiaanse lancering voor, maar dit is tot dusverre van weinig invloed gebleken op de TIM-investeerders (Telecom Italia, -4,5%). Aandeelhoudersdruk van activistisch fonds Elliott heeft de meerderheid van het TIM-bestuur ertoe gebracht af te treden.
Vierde kwartaal
Het Poolse Cyfrowy Polsat (+ 1,4%) behoorde tot de weinige winnaars van de week nadat de resultaten over het vierde kwartaal waren gerapporteerd. Anderen die de week positief afsloten, waren het Russische MTS (+ 0,4%), dat ook de resultaten van het vierde kwartaal rapporteerde, evenals het Britse TalkTalk (+ 7,6%), het Russische VEON (+ 2,8%) en Magyar Telekom (0,9%).
Altice (-11%) kreeg een dreun zonder belangrijk nieuws. De twee overige dubbelcijferige verliezers waren de microcaps KCOM (-13%), gevestigd in Hull (VK), en Ecotel (-13%) uit Duitsland, dat reageerde op de Q4-resultaten.
De Russische operator Rostelecom (-1,3%) hield een Capital Markets Day, maar wist beleggers niet enthousiast te krijgen. Het Duitse United Internet's (-6,9%) verloor ondanks een optimistisch Q4-rapport. Dochteronderneming 1 & 1 Drillisch (-4,4%) en concurrent Freenet (-4,0%) daalden eveneens.
Year-to-date
In het year-to-date perspectief verslechterden de zaken duidelijk, maar de uitersten kwamen iets dichter bijeen. VEON staat nu op -31 procent en MasMovil op +42 procent. Een derde van de aandelen in onze index heeft tot nu toe een negatieve performance in de dubbele cijfers. De tweecijferige winnaars, behalve MasMovil, zijn TDC (+ 31%) en Sky (+ 29%), beide onderwerp van een overnamebod, Intelsat (+ 31%) en MTS (+ 12%).