Toezichthouders Telenet: bod LGI is onderwaardering Telenet

Nieuws Algemeen België 18 DEC 2012
Toezichthouders Telenet: bod LGI is onderwaardering Telenet

De Onafhankelijke Bestuurders van Telenet herhalen in een persbericht het bod van Liberty Global International (LGI) op de nog uitstaande aandelen van Telenet onvoldoende te vinden. Volgens de Onafhankelijke Bestuurders – vergelijkbaar met een Raad van Commissarissen, heeft de raad van bestuur van Telenet gelijk met het standpunt dat het bod van LGI van 35 euro per uitstaand aandeel Telenet niet genoeg is. De vier Bestuurders zullen een bod van LGI aan de overige aandeelhouders van Telenet ondersteunen als dit tussen de 39 en 40 euro ligt. LGI bracht op 29 oktober via Binan Investments een officieel bod van 35 euro uit op de nog uitstaande aandelen van dochter Telenet. Het bod was op 20 september aangekondigd.

Telenet liet op 30 oktober weten dat het bod onvoldoende was. Het baseerde zich daarbij op een analyse van zakenbank Lazard, dat Telenet een waarde per aandeel toekende van 37-42 euro. Volgens Lazard was het aandeel onder meer hoger gewaardeerd dan het bod van 35 euro omdat Telenet zijn verwachtingen voor heel 2012 na het bod naar boven heeft bijgesteld. Verder had Lazard de waarde van het aandeel Telenet vergeleken met dat van branchegenoten zoals Ziggo en Virgin Media en bij de waarde van het aandeel Telenet een premie van 20 procent gezet op basis van verrichtingen van de bestuurders van de onderneming.

Frank Donck, Onafhankelijk Bestuurder en voorzitter van Telenet, stelt dat Telenet mede dankzij de ondersteuning van LGI is uitgegroeid tot een ‘toonaangevende kabeloperator in Europa met legio innovaties, sterke producten, een managementteam dat erkenning geniet en een niet aflatende klantgerichtheid’. Reden dus voor een hogere waardering.

De Onafhankelijke Bestuurders herhalen graag constructief te willen blijven samenwerken met LGI. Volgens LGI, dat zich mede baseert op een analyse van Morgan Stanley, is het aandeel Telenet 28 tot 35 euro waard. LGI bezit al 50,04 procent van de aandelen in Telenet en heeft per 17 december officieel een bod uitgebracht op de rest van de aandelen.

Volgens LGI biedt het bod van 35 euro een premium van 12,5 procent bovenop de waardering van het aandeel op 19 december en een premium van 4,9 procent bovenop de hoogste waardering die het aandeel Telenet gekend heeft voorafgaande aan 19 september. Ook zou het bod een premium betekenen van 15,2 procent in vergelijking met de waarde van kbelaanbieders zoals Ziggo en Virgin Media.

Telenet-CEO Duco Sickinghe heeft aangegeven dat hij zijn aandelen van Telenet en zijn verworven warranten, die onder het overnamebod van Liberty Global vallen zoals aangekondigd op 20 september 2012, onderbrengt in een ‘Stichting Administratiekantoor’, opgericht naar Nederlands recht. Zo heeft hij er geen grip op gedurende het bieden door LGI. Sickinghe wil hiermee zijn neutraliteit ten aanzien van het bod beklemtonen en voorkomt belangenvermenging.

Gerelateerde artikelen