
In totaal koopt Unet 3.400 kilometer glasvezelbuizeninfrastructuur. Deze stedenringen worden door Unet zelf van glasvezel en belichting voorzien. Unet is voorstander van het open netwerkmodel en biedt service providers toegang via 70 datacenters in het hele land.
Unet profileert zich als de alternatieve zakelijke glasvezelaanbieder naast de grote gevestigde spelers als Eurofiber, KPN, Tele2, Ziggo en BT. Van der Weide: “We zijn wat minder bekend dan deze spelers, maar we doen overal mee. Als er aanbestedingen zijn, doen we mee.”
Het bedrijf was in het vorige decennium ook actief op FTTH-netwerken, maar richtte zich volledig op het zakelijke netwerk omdat FTTH te langzaam ging. Van der Weide: “We waren de eerste met triple play op de FTTH-markt, maar het ging niet snel genoeg. In de zakelijke markt zagen we veel meer kansen. Ook nu nog.” Als er meer infrastructuur te koop is, zal Unet zich zeker melden. Van der Weide: “Er zit de meeste marge op eigen netwerken.”