
Onder leiding van Fraunhofer IIS werken vijf Fraunhofer-instituten samen om onderzoeksactiviteiten naar 6G-technologie uit te voeren. Met het project, genaamd 6G Sentinel, willen de onderzoeksinstituten onmisbare technologieën ontwikkelen voor de 6G-standaard voor mobiele communicatie. De onderzoekers zullen werken aan de ontwikkeling van radio channel modelling en simulaties voor het frequentiebereik tussen 100 en 300 GHz. Verder willen ze een prototype bouwen van een geïntegreerde terahertz-transmissiemodule om daarmee de mogelijkheid van mobiele THz-verbindingen te demonstreren.
Het tweede deel van het project richt zich op het ontwikkelen van softwarediensten om het flexibel ontwerpen van netwerken te vergemakkelijken. Dit vereist een modulair en softwaregebaseerd kernnetwerk dat wordt ondersteund door beveiligde componenten voor dynamische aansturing. Het kernnetwerk maakt de integratie van nieuwe toegangs- en backhaulnetwerken mogelijk en ondersteunt AI-gebaseerde netwerkautomatisering.
THz-technologie voor mobiele verbindingen
Het doel in dit geval is om de mogelijkheid te bewijzen om een flexibele 6G-netwerkarchitectuur tot stand te brengen met satellieten, vliegende of zwevende apparatuur en THz-technologieën. Het projectteam zal concepten en algoritmen testen, ze integreren in het kernnetwerk en ze omzetten in volledig geïntegreerde lokalisatiediensten voor het THz-progamma.
De instituten die aan het project deelnemen zijn Fraunhofer IIS, het Fraunhofer Instituut voor Telecommunicatie HHI, het Fraunhofer Instituut voor Open Communicatiesystemen FOKUS, het Fraunhofer Instituut voor Toegepaste Vaste-stoffysica IAF en het Fraunhofer Instituut voor Betrouwbaarheid en Micro-integratie IZM.
Fraunhofer-Gesellschaft is een netwerk van 80 onderzoeksinstituten voor toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek, met publieke en private financiering. In die opzet is het te vergelijken met het Nederlandse TNO.