
De Vlaamse financiële startup Sign2Pay verplaatst zijn hoofdkantoor van Antwerpen naar Amsterdam, zo heeft CEO Nicolas Mertens verteld aan Datanews. Volgens Mertens geeft opereren vanuit een stad als Amsterdam zijn bedrijf meer geloofwaardigheid op internationaal niveau.
De Nederlandse hoofdstad staat in de top 20 van startup steden in de wereld. Daarnaast maakt Amsterdam volgens Mertens onderdeel uit van de zogenoemde ‘payment belt’, Europese steden waar veel bedrijven zijn gevestigd die actief zijn in mobiel betalen. Ook bevindt het merendeel van de klanten van Sign2Pay zich in of rond Amsterdam.
Sign2Pay biedt webwinkels de mogelijkheid om transacties te bevestigen door klanten een handtekening te laten zetten via het scherm van een tablet of smartphone. Sign2Pay is in november 2014 begonnen met het aanbieden van deze dienst en heeft in twee financieringsrondes respectievelijk 500.000 en 605.000 euro opgehaald.
Het scherm van een smartphone wordt gebruikt om een nauwkeurige registratie van een handtekening of paraaf te maken. De app analyseert niet alleen de afbeelding, maar ook de snelheid en richting waarmee die wordt gezet.