
KPN stelt dat er geen problemen meer zijn met WiFi-storing die sinds afgelopen november tienduizenden klanten heeft getroffen. Dat vertelde Jörg Kramer, Executive Vice President Customer Service bij KPN, in een recente uitzending van consumentenprogramma Kassa! Kramer wilde in de uitzending niet expliciet ingaan op vragen over mogelijke compensatie.
In een item van Kassa! werd geschetst dat enkele tienduizenden klanten van KPN sinds november last hadden van haperende of uitvallende WiFi-verbindingen. Het ging daarbij om klanten die de V10 Experiabox van KPN gebruiken. In eerste instantie dacht KPN dat het ging om een storing als gevolg van een firmware-update in november.
Sterke reductie internetsnelheid
Het terugdraaien van deze update loste de problemen echter niet op. Een tijdelijke oplossing - het uitschakelen van het gebruik van de 5 GHz-frequentie voor WiFi-toegang, leidde tot een sterke terugval in snelheid. In sommige gevallen zou nog slechts 10 procent van het beloofde maximum bereikt worden. Het voorgestelde gebruik van ethernetkabels loste ook weinig op, aangezien dit niet werkt voor smartphones of tablets.
KPN hield klanten op de hoogte van vorderingen in de aanpak van de storing via een aparte website. Vanaf begin februari dacht KPN het probleem onder controle te hebben door periodiek het geheugen van de Experiaboxen te legen. Dit leidde wel tot een daling van het aantal klachten, maar die zijn er nog steeds. In de kassa!-uitzending lichtte Kramer toe dat de WiFi-problemen uiteindelijk het gevolg bleken te zijn van een wereldwijd lek in het WiFi-protocol, dat in oktober 2017 aan het licht kwam. Na een update om de kwetsbaarheid te verhelpen, bleek dat niet meer alle apparatuur goed kon communiceren met de Experiabox V10, met de voornoemde WiFi-problematiek als gevolg.
Vaag over compensatie
Navraag bij juristen leert dat er na tekort schietende levering recht is op compensatie of recht op opzeggen na het stellen van een bepaalde termijn om het probleem op te lossen. In dat geval verliezen KPN-klanten echter de voordelen die men krijg wanneer men zowel vaste als mobiele diensten van KPN afneemt. Bovendien wil Kramer niet expliciet de mogelijkheden van compensatie bespreekbaar maken bij Kassa! Hij houdt het er op dat KPN er 'zoals KPN dat altijd doet' wel met de klanten uit komt.