Yahoo: omzet in Q3 met 7% omhoog, samenwerking met Google

Nieuws Algemeen Wereld 21 OCT 2015
Yahoo: omzet in Q3 met 7% omhoog, samenwerking met Google

Internetconcern Yahoo! heeft zijn omzet over het derde kwartaal van 2015 met 7 procent jaar-op-jaar verbeterd tot 1,226 miljard dollar. De omzet uit zoekactiviteiten steeg met 13 procent naar 509 miljoen dollar, na aftrek van zogeheten traffic acquisition costs (TAC) van 119 miljoen dollar. Dit zijn kosten voor betalingen aan afilliates en andere partijen die zoekverkeer dirigeren naar de zoekmachines van Yahoo!.

De omzet uit display advertenties steeg met 14 procent naar eveneens 509 miljoen dollar, met een TAC van 104 miljoen dollar. De omzet uit mobiele activiteiten kwam uit op 271 miljoen dollar. De aangepaste operationele winst kwam lager uit: 92 miljoen dollar versus 156 miljoen dollar in Q3 van 2014. De nettowinst daalde van 6,77 miljard dollar jaar-op-jaar naar 76 miljoen dollar (een eenmalige bate uit de opbrengst van verkochte aandelen in Alibaba).

Volgens Yahoo!-CEO Marissa Meyer waren de resultaten in lijn met de verwachting. Voor 2016 zal de onderneming de focus leggen op minder producten van een hogere kwaliteit om zo de groei en winstgevendheid te verbeteren. Verder wil Yahoo! Aabaco Holdings afsplitsen, waar de resterende aandelen van Yahoo! in Alibaba in zijn ondergebracht.

Yahoo! kondigde ook een samenwerking aan met Google per 1 oktober, met een looptijd tot eind 2018. Google zal Yahoo! onder meer voorzien van zoekadvertenties via Google AdSense, van webzoekdiensten via Google Websearch Service en van beeldzoekdiensten. De zoekresultaten van Google worden beschikbaar gesteld voor zowel desktop- als mobiele platforms van Yahoo!, op eigen sites en die van affiliates, in circa 20 landen. Het gaat niet om een exclusieve overeenkomst. Google zal Yahoo! een percentage betalen van de bruto-opbrengst van advertenties die op Yahoo-sites verschijnen, Yahoo! betaalt Google voor zoekaanvragen.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen