YouTube op smartphone, tablet populairste video-app

Nieuws Mobiel Nederland 2 MRT 2016
YouTube op smartphone, tablet populairste video-app

YouTube is op zowel de tablet als smartphone de populairste video-applicatie, gevolgd door de apps voor RTLXL, NPO en Netflix. Video-applicaties zijn gemiddeld geliefder op de tablet dan op de smartphone, wanneer er wordt gekeken naar penetratie. Zo is op 77 procent van de tablets minstens één video-applicatie geïnstalleerd, tegen 67 procent van de smartphones. Dat blijkt uit onderzoek van Telecompaper uit januari 2016.

Uit het onderzoek blijkt dat YouTube veruit de meest populaire videoapplicatie is op de tablet. Deze applicatie is door 63 procent van de tablet-bezitters geïnstalleerd. Dit is minimaal drie keer zo veel als de andere video-applicaties. Op de tweede plaats komen de applicaties NPO en RTLXL, met allebei 23 procent. SVOD-dienst Netflix staat op 22 procent van de tablets, goed voor een derde plaats.

Provider-specifieke video-applicaties zijn minder vaak op een tablet te vinden. Zo is de Horizon GO app door 16 procent van de Nederlanders met een tablet geïnstalleerd, gevolgd door KPN iTV Online (11%), Telfort Online TV (2%) en Telfort Glasvezel (1%). FOX Sport GO stond in januari op 4 procent van de tablets. Ziggo Sport Totaal GO had in deze periode een penetratie van 2 procent.

Netflix-app op 18% smartphones

Bij de smartphone komt YouTube ook op de eerste plaats. Iets meer dan de helft van alle smartphone-bezitters heeft deze applicatie geinstalleerd (54%). Dit is drie keer zo hoog als voor Netflix, de video-applicatie die voor de smartphone op de tweede plaats komt. De NPO-app komt op de derde plaats (14%).

Uit het onderzoek blijkt bij alle video-applicaties de penetratie hoger ligt voor de tablet dan voor de smartphone - op de applicatie Popcorn Time na (voor beide devices 4%). Zo is YouTube op 63 procent van de tablet geïnstalleerd versus 54 procent van de smartphones. Ook geven Nederlanders bij hun  tablet significant minder vaak aan dat zij geen video-applicatie op het apparaat hebben.

Meer inzichten in de penetratie, het gebruik en de beoordeling van de kwaliteit door de gebruikers van video-applicaties op de smartphone kunnen worden verkregen via het Dutch Apps Market-rapport. Het Video behaviour of Dutch consumers-rapport dat deze maand weer gepubliceerd wordt, geeft meer inzicht in de apparaten die gebruikt worden om videocontent te consumeren, het kijkgedrag en het aantal abonnees in Nederland voor themakanalen en OTT-diensten.

Voor meer achtergrondinformatie en begeleidende grafieken, zie: Video-applicaties populairder op tablet dan smartphone.

Gerelateerde artikelen