
Ziggo heeft over het tweede kwartaal van 2011 een omzet gerealiseerd van 363,7 miljoen euro, een stijging van 7,6 procent ten opzichte van een jaar eerder. De ebitda van de kabelaar nam toe met 7,1 procent en kwam uit op 206,9 miljoen euro. Ziggo zegt dat het een stevige groei ziet in met name klanten voor digitale televisie. In Q2 kozen 56 duizend klanten voor de digitale tv-dienst van Ziggo waardoor nu twee derde van de tv-klanten digitaal kijkt. Echter in het voorgaande kwartaal kwamen er 111 duizend klanten voor digitale tv bij. Het aantal klanten dat extra, betaalde tv-diensten afneemt van Ziggo steeg met ruim 10 procent naar 896 duizend.
Ziggo heeft nu afgerond 2 miljoen digitale tv-klanten tegenover 1,68 miljoen een jaar geleden. Het aantal klanten dat alleen analoog kijkt, nammet 25,4 procent tot 1,08 miljoen. In totaal bedient Ziggo nu 1,178 miljoen triple play-klanten op een totaal van afgerond 3 miljoen klanten. Ziggo verscheepte in Q2 70 duizend settop-boxen en CI+ modules tegenover 67 duizend een jaar eerder. Gedurende het tweede kwartaal wisselde Ziggo 109,000 Eurodocis 2.0 modems om voor dual band Eurodocsis 3.0 modems. Het totale aantal Eurodocsis 3.0 modems staat nu op 723 duizend. Volgens Ziggo zullen dit jaar nog eens 250 duizend klanten de overstap naar Eurodocsis 3.0 maken. Ziggo zegt dat in 2013 alle klanten over een Eurodocsis 3.0 modem moeten beschikken.
Bij de zakelijke tak van Ziggo is de kwartaalgroei van het aantal klanten met meer dan 3 duizend hoger dan in het vorige kwartaal (+2,400). Sinds de lancering van de campagne ter promotie van de producten „Internet Plus‟ en „Office Basis" in juni vorig jaar, wist Ziggo er in totaal 16,912 klanten bij te schrijven tot 30 juni 2011.
Ziggo verwacht voor de rest van dit jaar een groei van de omzet, maar laat een outlook desondanks achterweg. Ziggo voorziet wel meer kosten te maken voor investeringen in bandbreedtecapaciteit en overige operationele kosten. Volgend jaar en het jaar daarop zullen de kapitaalinvesteringen met een procentpunt stijgen naar 15% tot 16% van de omzet, verwacht het bedrijf.