ACM presenteert visie en speerpunten 2013

News General Netherlands 11 APR 2013
ACM presenteert visie en speerpunten 2013

De Autoriteit Consument en Markt (ACM) heeft haar marktvisie en strategie voor dit en volgend jaar gepresenteerd. Meer dan vroeger wordt het belang van de consument als uitgangspunt genomen door de toezichthouder, waarin NMa, Opta en Consumentenautoriteit zijn opgegaan, 1 april dit jaar. Het toezicht op mededinging en het sectorspecifieke toezicht op energie, vervoer, telecom en post blijft bestaan.

De speerpunten voor 2013 zijn de concurrentie in de woningmarkt en in de levering van medicijnen en hulpmiddelen. Daarnaast wil de ACM de transparantie bevorderen in een aantal sectoren, namelijk telecom, energie, de reisbranche en mobiele games.

Tot slot is 4G een speerpunt, om te zorgen dat de uitrol van nieuwe netwerken en diensten ten goede komt aan de consument. Ook computerveiligheid en de verspreiding van malware zijn een aandachtspunt.

Organisatie

De afgelopen twee jaar hebben NMa, Opta en CA hun fusie voorbereid. Vorig jaar zijn ook intern medewerkers gerouleerd en nieuwe teams samengesteld, om het ex-ante toezicht en het ex-post toezicht bij elkaar te brengen. Het algemene mededingingstoezicht en het sectorale toezicht worden voortgezet, onder de huidige wet- en regelgeving. Alle consumententaken zijn samengevoegd, de website Consuwijzer blijft bestaan. 

In zijn vooruitblik op het komende jaar ging Chris Fonteijn, voorzitter van Het college van bestuur van de ACM, ook in op de missie en doelstelling van de ACM. De missie is geformuleerd als: de ACM bevordert kansen en keuzes voor bedrijven en consumenten. De kernwaarden zijn open, onafhankelijk en professioneel. Open naar de consument, bedrijfsleven en politiek. De onafhankelijkheid is niet alleen formeel in de bestuursvorm, maar zit ook ‘in de genen’ van de medewerkers, zegt Fonteijn.

De professionaliteit zit in de deskundigheid van de medewerkers en de kennis van de markt, maar ook in de taakuitvoering. Vooraf zal bekeken worden wat de prioriteiten zijn en met welke middelen het gestelde doel bereikt kan worden. Vaak zijn dat lichtere middelen dan onderzoek en boete.

De ACM heeft ruim 500 medewerkers (in fte minder). Het college van bestuur van de ACM wordt gevormd door Chris Fonteijn, voorzitter, Henk Don en Anita Vegter. Fonteijn, voor zeven jaar opnieuw benoemd, houdt zich met name bezig met mededinging en markten in algemene zin. De voormalige advocaat leidde sinds 2005 Opta en sinds de fusie in beeld kwam, ook de NMa. Econometrist en academicus Don vervulde vanaf 2009 een bestuursfunctie bij de NMa en wordt nu verantwoordelijk voor alle regulering en het economisch bureau. Vegter kwam begin dit jaar over van de rechtbank Amsterdam, waar zij kantonrechter en vice-president was. Zij heeft de leiding over consumentenzaken, juridische zaken en de bedrijfsvoering.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen