AP: alle banken en verzekeraars hebben hun FG aangemeld

Nieuws Breedband Nederland 14 JAN 2019
AP: alle banken en verzekeraars hebben hun FG aangemeld

Alle gecontroleerde Nederlandse banken en verzekeraars hebben een functionaris voor de gegevensbescherming (FG) aangesteld. Dat meldt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), na een controle. De bedrijven hebben ook de contactgegevens van hun FG op een juiste manier (direct en laagdrempelig bereikbaar) gepubliceerd op hun website.

Sinds 25 mei 2018 geldt de nieuwe Europese privacywetgeving, de AVG. Onderdeel hiervan is dat sommige organisaties, zoals banken en verzekeraars, die op grote schaal de persoonsgegevens van hun klanten observeren en/of op grote schaal bijzondere persoonsgegevens verwerken, een FG moeten aanstellen en hun contactgegevens moeten publiceren. In totaal 45 banken en 93 verzekeraars zijn in dit kader gecontroleerd. 

Het onderzoek maakte deel uit van een serie onderzoeken door de AP bij verschillende soorten organisaties naar de naleving van vereisten uit de privacywetgeving. De eerste controle leverde 15 onduidelijkheden op, maar die zijn verholpen. 

Gerelateerde artikelen