
Apple werkt met partners in de VS en Azië aan nieuwe technologie voor draadloos opladen. Mogelijk wordt de technologie al in 2017 ingezet voor de mobiele devices van Apple. Het doel is om draadloos opladen van een grotere afstand mogelijk te maken dan nu het geval is, zoals via een oplaadplatform waar een device op gelegd wordt. Dat stellen diverse anonieme bronnen tegenover Bloomberg.
Apple onderzoekt diverse technologische uitdagingen, zoals het energieverlies dat gepaard gaat met grotere afstanden tussen oplaadstation en device. Apple zou met dergelijke oplaadtechnologie zijn mobiele devices – goed voor ruim driekwart van de omzet van Apple, meer onderscheid kunnen bieden ten opzichte van concurrenten zoals Samsung en Huawei op de met groeivertraging kampende smartphonemarkt.
Samsung, Sony en Google (Nexus) behoren tot de smartphone-vendors die al draadloze oplaadtechnologie ingevoerd hebben voor een aantal modellen. Hiervoor moet de smartphone echter nog op of in de directe omgeving van een oplaadplatform gelegd worden. Apple wil geen commentaar geven op vragen van Bloomberg.