BlackBerry mikt op verkoop 5 mln smartphones in 2016

Nieuws Mobiel Verenigde Staten 12 OCT 2015
BlackBerry mikt op verkoop 5 mln smartphones in 2016

BlackBerry moet het komende jaar minimaal vijf miljoen smartphones verkopen, wil deze tak van het bedrijf en BlackBerry als geheel winstgevend zijn in 2016. Dat stelt BlackBerry-CEO John Chen in een interview met The Verge.

Tijdens het Code/Mobile-congres in de VS vorige week zei Chen al dat BlackBerry mogelijk helemaal uit de smartphone-verkoop stapt als er niet snel verbetering komt in de afzet. BlackBerry wist in zijn laatste gerapporteerde kwartaal (Q2 van het fiscale jaar 2016) slechts 800.000 smartphones te verkopen, een derde minder dan een jaar geleden.

BlackBerry is hoopvol over de introductie van de Android-gebaseerde BlackBerry Priv-smartphone (met fysiek toetsenbord), die eind dit jaar op de markt moet komen. BlackBerry liet eerder dit jaar al weten naast zijn eigen mobiele besturingssysteem BlackBerry OS10 ook in te zetten op toestellen die draaien op Google's Android.

Het Canadese BlackBerry richt zich tegenwoordig hoofdzakelijk op de markt voor zakelijke software en diensten. Het bedrijf sprak al eerder de mogelijkheid uit van een exit op de markt voor mobiele hardware uit na aanhoudende slechte resultaten.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen