Disney+ kondigt reeks originals voor Europa aan

Nieuws Algemeen Europa 17 FEB 2021
Disney+ kondigt reeks originals voor Europa aan

Disney heeft tien nieuwe originals voor Disney+ in Frankrijk, Duitsland, Italië en Nederland aangekondigd, als onderdeel van zijn plannen om tegen 2024 50 producties in Europa op de markt te brengen. De aankondiging komt vlak voor het moment dat het nieuwe entertainmentmerk Star op 23 februari aan Disney+ wordt toegevoegd. dat samen zal vallen met een prijsverhoging. Disney meldt dat de nieuwe original content meerdere genres zal omvatten, waaronder drama, komedie, sci-fi en documentaire, met makers en producenten waaronder Juliette Howell, Stephen Butchard, Quoc Dang Tran en Jorg Winger.

Wereldwijd kondigde Disney tijdens zijn Investor Day-evenement in december meer dan 100 titels aan, waaronder plannen voor 10 Star Wars-series en 10 Marvel-series, alsmede 15 Disney live action, Disney Animation en Pixar series, plus 15 Disney live, action, Disney Animation en Pixar-titels in de komende jaren. Dit komt bovenop premium content die in première gaat in bioscopen of op lineaire kanalen voordat deze naar Disney+ komt.

Nieuwe Original content voor Frankrijk, Italië en Nederland

Voor Frankrijk komt Disney met originals inclusief Oussekine, een vierdelige Star-miniserie over de ware gebeurtenissen die leidden tot de dood van een jonge student in december 1986; Parrallels, een fantasieserie over vier tieners die in parallelle dimensies worden voortgestuwd, Weekend Family, een komedie over het leven van een nieuw stiefgezin; en Soprano: Sing or Die, over een van de populairste artiesten van Frankrijk.

Voor Italië omvatten de originals de Italiaanse serie The Good Mothers, een draai aan het misdaadgenre van de maffia; komedie Boris; en romantisch drama The Ignorant Angels.

Voor Duitsland zijn twee Star Originals bevestigd, namelijk Sam - A Saxon, het waargebeurde verhaal van de eerste zwarte politieagent in Oost-Duitsland; en Sultan City, waar een respectabele matriarch van een Duits-Turkse familie per ongeluk het hoofd wordt van een criminele onderwereld.

Tot slot bevestigde Disney voor Nederland de aanstaande lancering van een documentaire over de Rotterdamse voetbalclub Feyenoord, geproduceerd door Lusis Media.

Disney kondigde ook de benoeming van Sofia Fabregas en Benamina Mirnik-Voges tot VP Original Productions voor respectievelijk Iberia en Duitsland aan. Beiden zullen verantwoordelijk zijn voor de ontwikkeling en productie van lokale Disney- en Star-branded Originals voor Disney+, rapporterend aan de lokale leiding en Diego Londono, in nauwe samenwerking met Liam Keelan. De nieuwe rollen volgen op de benoeming van Sean Doyle als directeur van Original Production voor algemeen entertainment zonder script in heel Europa, en rapporteert ook aan Liam Keelan.

Prijsverhoging per 23 februari

Disney+ is van plan om op 23 februari zijn nieuwe merk Star te introduceren, met als doel nieuwe tv-series, films en originelen te brengen. Het abonnementstarief voor de streaming videodienst Disney+ gaat per 23 februari met EUR 2,00 per maand omhoog. Sinds de introductie van Disney+ eind 2019 kost een abonnement op de streamingdienst EUR 6,99 per maand of EUR 69,99 per jaar. Dit gaat per 23 februari omhoog naar EUR 8,99 per maand of EUR 89,99 per jaar. Britse klanten betalen momenteel GBP 5,99 per maand of GBP 59,99 per jaar voor Disney+. Vanaf 23 februari stijgt de prijs van de streamingdienst in Groot Brittannië naar GBP 7,99 per maand of GBP 79,90 per jaar.

De prijsverhoging geldt alleen voor nieuwe abonnees die op of na 23 februari een abonnement nemen op Disney+. Bestaande abonnees blijven nog tot 23 augustus het huidige abonnementstarief van EUR 6,99 / GBP 5,99 per maand betalen en gaan daarna ook EUR 8,99 / GBP 7,99 per maand betalen. Klanten die voor 23 februari kiezen voor een jaarabonnement kunnen nog gedurende een jaar gebruik maken van een jaarabonnement voor EUR 69,99 / GBP 59,99. 

Gerelateerde artikelen