
DPG Media zou zowel de Nederlandse als de Belgische tak van RTL willen overnemen. De overname van de Belgische tak, die DPG Media samen met Rossel zou doen, zit naar verluidt in de laatste fase. Geruchten over een verkoop van de Nederlandse en Belgische dochters van RTL doen al maanden de ronde.
Eind vorige week moesten alle partijen die de eerste schifting van het verkoopproces hebben overleefd een bindend bod indienen voor zowel de Nederlandse als Belgische tak, zo meldt De Tijd. Naast DPG Media zou ook VodafoneZiggo interesse hebben in een overname van het mediabedrijf.
Bod van EUR 200-250 miljoen op RTL België
Daarnaast zouden DPG Media en Rossel samen tussen de EUR 200 miljoen en EUR 250 miljoen hebben geboden op RTL België. DPG Media is eigenaar van onder meer Qmusic, AD, de Volkskrant en Tweakers. Rossel geeft Le Soir en een aantal regionale Franse kranten uit. Het is niet duidelijk wie de concurrenten zijn van de twee bedrijven. Telenet trok zich onlangs terug als kandidaat.
De CEO van RTL België, Philippe Delusinne, wilde geen commentaar geven op het nieuws. Eerder zou hij in een interne mail hebben tegengesproken dat er concrete bedoelingen zijn om RTL te verkopen. De CEO van RTL België zegt naar verluidt wel dat de RTL-groep mogelijkheden zal onderzoeken om zijn activiteiten te consolideren.