Duitse vereniging pleit voor verbetering van glasvezelinfrastructuur in Noordrijn-Westfalen

Nieuws Breedband Duitsland 1 JUL 2019
Duitse vereniging pleit voor verbetering van glasvezelinfrastructuur in Noordrijn-Westfalen

De Duitse federatie van communicatie-ingenieurs Ifkom heeft opgeroepen tot een verbetering van de glasvezelinfrastructuur in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. IfKom besprak de behoefte aan betere vezels met parlementslid Thorsten Schick, die voorzitter is van de commissie voor digitalisering en innovatie in het parlement van de deelstaat.

Noordrijn-Westfalen leidt Duitsland in termen van breedbanddekking met een percentage van 96 procent van de huishoudens dat wordt voorzien van 50 Mbps-verbindingssnelheden, maar slechts 9 procent van de huishoudens en 16 procent van de scholen heeft een aansluiting op glasvezel. Bovendien is slechts 9 procent van de bedrijventerreinen volledig voorzien van glasvezel.

Aantal bedrijventerreinen met glasvezel toegang stijgt fors

De deelstaat Noordrijn-Westfalen voert een gigabit-masterplan uit om glasvezel uit te breiden. Volgens het digitaliseringsministerie is 86 procent van de 5.500 scholen in de staat momenteel aangesloten op een glasvezelnetwerk of op zijn minst klaar voor gebruik. In februari was dit slechts 60 procent.

Van de 3600 bedrijventerreinen heeft 66 procent toegang tot - of staat op de planning voor toegang tot - glasvezel. In februari was dat nog slechts 37 procent van die bedrijventerreinen. IfKom is van mening dat een snelheid van minimaal 1 Gbps nodig is om Duitsland en Noord-Rijnland-Westfalen geschikt te maken voor de digitale toekomst. De IfKom beschouwt het doel van de lokale overheid voor breedbanddekking als de juiste stap om de economische macht van de regio te versterken.

Categorieën:

Landen:

Gerelateerde artikelen