Eindhoven werkt aan beperkte proef met bodycam

Nieuws Mobiel Nederland 21 SEP 2016 Bijgewerkt: 21 SEP 2016
Eindhoven werkt aan beperkte proef met bodycam

Op korte termijn wil het college van B&W van Eindhoven beginnen met een beperkte proef met bodycams. Een grotere proef met bodycams in Eindhoven is begin dit jaar geschrapt wegens gebrek aan draagvlak bij de gemeenteraad. De proef zou in het najaar worden uitgevoerd, zo maakte het Eindhovens Dagblad  bekend. In Rotterdam wordt sinds juni een proef gehouden waarbij enkele stadswachten met een mobiele camera op hun uniform rondlopen.

De verantwoordelijk wethouder Yasin Torunoglu (PvdA) van wonen en wijken in Eindhoven heeft het voornemen dit najaar met een concreet uitgewerkt voorstel voor de bodycamproef komen, waarbij enkele teams van stadswachten zouden worden uitgerust met mobiele camera's. Het doel was om te onderzoeken of de camera's verbaal en fysiek geweld tegen stadswachten tegengaan en of videobeelden als bewijsmateriaal kunnen worden gebruikt.

Voor een grote proef waarbij alle 65 stadswachten een bodycam kregen, was onvoldoende steun geweest in de gemeenteraad. Het voornaamste bezwaar zou zijn dat er in Nederland nog te weinig ervaring is opgedaan met dergelijke proeven om hier nu mee van start te gaan, zo bleek destijds.

In Rotterdam is al een proef met bodycams voor stadswachten uitgevoerd in de zomer. De resultaten zijn nog niet bekend. Wel riep de lokale partij Leefbaar Rotterdam recent op tot het invoeren van bodycams voor de politie, die met name in uitgaansgebieden ook steeds meer te maken krijgen met fysiek en verbaal geweld. 

Updates
21 SEP 2016 - Aanpassingen in tekst doorgevoerd met nieuwe informatie

Gerelateerde artikelen