Ericsson wil van Europa lange termijnvisie op R&D

Nieuws Mobiel Europa 27 MAY 2014
Ericsson wil van Europa lange termijnvisie op R&D
Ericsson is van plan om openheid te verschaffen over de teruglopende opbrengsten uit Research & Development in Europa als gevolg van aan een gebrek aan overheidsinvesteringen in de volgende generatie netwerken. Deze ontwikkeling leidt tot benadeling van de mobiele industrie in Europa. Dat zegt Ulf Ewaldsson, chief technology officer bij Ericsson. Hij waarschuwt dat Europa het risico loopt achterop te raken ten opzichte van andere regio's in de ontwikkeling van de volgende generatie telecommunicatie-technologie, met inbegrip van de standaarden rond 5G. In gesprek met de Financial Times gaf Ewaldsson aan dat Ericsson op het punt staat om informatie te onthullen over het investeringsniveau en de opbrengsten.

Het gaat Ewaldsson om een langere termijnagenda bij overheden. In zijn ogen moet de publieke sector investeringen uit de private sector evenaren om zodoende de gezondheid van de technologie- en telecomsector te waarborgen. ‘Noord-Amerika loopt voor met LTE (4G) en nieuwe netwerken op Europa. We kunnen nog drie tot vier jaar vooruit, maar de publieke sector moet een visie op de langere termijn hebben,’ zei hij.

Zo’n 2,2 miljard euro van in totaal 3,7 miljard dat door Ericsson aan R&D wordt uitgegeven, komt uit Europa, terwijl de regio goed is voor een vijfde van de wereldwijde verkoop. Dat was vijf jaar geleden 28 procent.

Ericsson maakt zich met name zorgen over de ontwikkeling van 5G. De CTO gaf aan dat 4G niet werd ontwikkeld voor de ondersteuning van Internet of Things. ‘4G is voor een snelle verbinding tussen meerdere schermen voor dataconsumptie op tablets en smartphones. 5G biedt een lage latency die nodig is voor bijvoorbeeld de ontvangst van signalen van en naar auto’s.’

Gerelateerde artikelen