
Brancheassociatie EuroISPA verwelkomt in een statement de plannen van de Europese Commissie om de auteursrechtenwetgeving in het digitale era te herzien.
De Commissie wil een ‘copyright framework’ dat zorgt voor een effectieve bescherming en beloning van rechtenhouders; voorziet in duurzame prikkels voor creativiteit, diversiteit en innovatie; leidt tot een beter legaal aanbod voor de consument; nieuwe verdienmodellen mogelijk maakt; en bijdraagt aan de strijd tegen illegaal aanbod en piraterij.
EuroISPA onderschrijft de doelstellingen om de waarde van copyright te realiseren via innovatieve diensten. Dat kan extra omzet opleveren voor alle partijen in de waardeketen. Bestaande structuren zijn soms gericht op het belemmeren van distributie via breedband, ten faveure van fysieke dragers.
Handhaving van de oude structuren zal de monopolies alleen maar sterker maken van de grote exploitanten van exclusieve rechten. De huidige ingewikkelde en gefragmenteerde licentiestelsels moeten op de helling, vindt EuroISPA, en het innen van rechten moet transparanter en concurrerender worden.
De rol van ISP’s in het bestrijden van illegale verspreiding door gebruikers moet niet verder worden uitgebreid. Handhaving zou pas de laatste stap moeten zijn als onderdeel van zo’n brede hervorming van het framework.