
Europa wordt het nieuwe slagveld op het gebied van datacentra. Dat schrijft technologiesite Digitimes. Nadat het Europees Gerechtshof in 2015 een streep zette door de Safe Harbour-overeenkomst tussen de VS en EU (er is inmiddels wel een nieuwe overeenkomst voorgesteld), zijn veel bedrijven gaan kijken naar mogelijkheid om gegevens in Europa te houden in plaats van over te brengen naar de VS.
Partijen zoals hardware-leveranciers HP, Quanta Computer en Wistrons server-dochter Wiwynn zoeken volgens Digitimes nu actief en agressief samenwerking met Europese telecomoperators en andere aanbieders van datacentra en cloud-diensten of -infrastructuur. Zo proberen zij ook de felle concurrentie op de Noord-Amerikaanse markt te ontlopen, terwijl ook de vertraagde groei in vraag naar clouddiensten hen noopt tot het zoeken van andere markten.
Quanta is voornemens om een apart salesteam op te zetten om vanaf mei vanuit de Duitse server-fabrieken van het bedrijf de Europese markt te bestrijken. Daarnaast werkt het bedrijf samen met Ericsson. Daarnaast zijn HP, Foxconn Electronics en Wiwynn hun aanwezigheid op de Europese servermarkt aan het uitbreiden. Momenteel vooral via samenwerking met telecomoperators, maar daarnaast werken zij aan private-cloudoplossingen voor grote ondernemingen.