
Eutelsat Communications heeft een akkoordverklaring getekend met Thales Alenia Space voor de aanschaf van Eutelsat 10B. Dit is een nieuwe volledig elektrische satelliet gebouwd op het Spacebus Neo-platform. De satelliet zal naar verwachting in 2022 worden gelanceerd en bevindt zich daarna op 10° Oost, een orbitale positie die een regio beslaat van Amerika tot Azië.
De nieuwe satelliet zorgt straks voor continuïteit van de dienstverlening voor bestaande klanten op Eutelsat 10A, terwijl het de ontwikkeling van de activiteiten van de Groep op het gebied van mobiele connectiviteit ondersteunt dankzij twee nieuwe incrementele HTS-payloads.
Twee payloads voor inflight en maritieme connectiviteit
Als antwoord op de sterke groei van de vraag naar mobiele connectiviteit, zal Eutelsat 10B twee multi-beam HTS Ku-band-payloads vervoeren: een payload met hoge capaciteit, die de Noord-Atlantische corridor, Europa, het Middellandse-Zeegebied en het Midden-Oosten bestrijkt, met een aanzienlijke capaciteit (throughput) in de drukste lucht- en zee verkeerszones.
De tweede payload zorgt voor het vergroten van de dekking over de Atlantische Oceaan, Afrika en de Indische Oceaan. De HTS-payloads van de satelliet kunnen meer dan 50 GHz bandbreedte verwerken, met een doorvoersnelheid van ongeveer 35 Gbps. De volledige satellietlading wordt digitaal verwerkt en biedt flexibiliteit bij capaciteitstoewijzing dankzij een digitale transparante processor.
Vaste capaciteitsverplichtingen en continuïteit van service
Vaste meerjarige capaciteitsverplichtingen waren al gezekerd bij verschillende aanbieders van connectivity-services, die meer dan een derde van de incrementele HTS-capaciteit vertegenwoordigen. Deze partners zullen vertrouwen op Eutelsat 10B om luchtvaartmaatschappijen connectiviteitsdiensten aan te bieden.
De locatie 10° Oost die Eutelsat 10B zal innemen, wordt sinds 1987 beheerd door Eutelsat en biedt dekking in het hart van de Europese, Midden-Oosterse en Afrikaanse zones. Eutelsat 10B-satelliet zal twee breedband C- en Ku-band-payloads vervoeren, in totaal 32 om de continuïteit van de missies van de Eutelsat 10A-satelliet te waarborgen, waarvan de operationele levensduur volgens planning eindigt in 2023.
De kapitaaluitgaven die gemoeid zijn met Eutelsat 10B veranderen niets aan de bestaande begroting van gemiddeld EUR 400 miljoen per jaar voor de periode van juli 2019 tot juni 2022.