Gemalto voldoet aan doelstellingen, boekt 3 procent omzetgroei in Q4

Nieuws Algemeen Wereld 14 FEB 2019
Gemalto voldoet aan doelstellingen, boekt 3 procent omzetgroei in Q4

Gemalto stelt dat het heeft voldaan aan de eigen financiële doelstellingen voor 2018, dankzij verbetering van de winstgevendheid in de tweede helft van het jaar. 

De operationele winst over het hele jaar steeg met 7 procent tot EUR 332 miljoen. De tweede jaarhelft was goed voor 72 procent van dit bedrag. De omzet voor het volledige jaar steeg tot EUR 2,97 miljard (+ 3% tegen constante wisselkoersen), dankzij de groei met dubbele cijfers in het segment Identity, IoT en Cybersecurity. Dit compenseerde de dalende omzet in smartcardactiviteiten.

De omzetgroei in het vierde kwartaal kwam sequentieel 3 procent hoger uit (-3% in Q3) op EUR 855 miljoen. Deze groei zal naar verwachting doorzetten dit jaar, ondersteund door de verwachte oplevering van grote projecten in de divisies Overheid en IoT.

Strategische prioriteiten

Qua strategische prioriteiten stelt het bedrijf dat het zal blijven investeren in zijn Identity-, IoT- en Cybersecurity-activiteiten. Het zal zich daarbij richten op kansen in verschillende groeigebieden, zoals grensbeheer, biometrische authenticatie en cloud-gebaseerde cybersecurity. Verder wordt de transitie naar het leveren van eSIM's voortgezet. Gemalto verwacht verder dat de vraag naar digitale betaligen en betalen met credit cards zal toenemen.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen