Huawei-dochtermerk Honor presenteert Honor 20 en 20 Pro

Nieuws Mobiel Europa 22 MAY 2019
Huawei-dochtermerk Honor presenteert Honor 20 en 20 Pro

Honor, het dochtermerk van Huawei gericht op jongeren en jong volwassenen, heeft in Londen de Honor 20 en Honor 20 Pro smartphones gepresenteerd. Beide smartphones bieden high-end specificaties vergelijkbaar met de Huawei P30-serie en Huawei Mate 20-serie, echter ligt de verkoopadviesprijs een stuk lager. De Honor 20 Pro is daarbij de eerste smartphone die op de markt komt waarbij de camera een diafragma van f/1.4 heeft. 

Beide smartphones beschikken over een 6,26 inch IPS-LCD beeldscherm met een Full HD+ beeldschermresolutie van 1.080 x 2.340 pixels. Net als de de Mate 20, Mate 20 Pro, P30 en P30 Pro worden beide Honor smartphones ook aangedreven door de Kirin 980 processor. Dit is de high-end smartphone processor van Huawei en tegenhanger voor de Qualcomm Snapdragon 855 processor. De Honor 20 beschikt daarbij over 6 GB werkgeheugen en 128 GB aan opslagcapaciteit, de Honor 20 Pro heeft 8 GB werkgeheugen en 256 GB opslagcapaciteit. Een geheugenkaartslot ontbreekt.

Vier camera's

Beide nieuwe Honor smartphones zijn uitgevoerd met vier camera's aan de achterzijde, al verschilt de configuratie van de camera's van beide toestellen. De camera configuratie van de Honor 20 Pro bestaat uit een primaire 48-megapixelcamera met een extra grote lensopening met een diafragma van f/1.4. Dit moet volgens Honor resulteren in zeer heldere foto's, ook onder donkere omstandigheden. Naast de primaire camera beschikt de Honor 20 Pro ook over een 16-megapixelcamera met ultra-groothoeklens, een 8-megapixel telephoto-camera voor 3x optische zoom en een 2-megapixel macro-camera. 

De Honor 20 heeft eveneens een 48-megapixel primaire camera, al is de lensopening wat kleiner met een diafragma van f/1.8. Dit toestel is voorzien van dezelfde 16-megapixelcamera met ultra-groothoeklens, een dieptesensor en een 2-megapixel macro-camera. Beide smartphones beschikken verder aan de voorzijde over een 32-megapixelcamera. 

Grote accu met snel opladen

De Honor 20 Pro is uitgevoerd met een 4.000 mAh accu, de Honor 20 met een 3.750 mAh accu. Beide toestellen ondersteunen daarbij snel opladen bij een wattage van 22.5 Watt, waarmee de accu in 24 tot 30 minuten tot 50% opgeladen kan worden.

Prijs en beschikbaarheid

De Honor 20 Pro komt op de markt voor een verkoopadviesprijs van EUR 599, de Honor 20 gaat EUR 499 kosten. De releasedatum van beide toestellen is nog niet bekend gemaakt. 

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Landen:

Gerelateerde artikelen