IDC verlaagt prognose voor verkoop tablets in 2014

News Wireless Global 30 MEI 2014
IDC verlaagt prognose voor verkoop tablets in 2014

IDC heeft de ramingen voor de tabletverkopen verlaagd na een zwak eerste kwartaal. Het onderzoeksbureau schat dat er dit jaar 245,5 miljoen tablets en 2-in-1 laptops worden verscheept, tegen een mondiale prognose van 260,9 miljoen. De groei op jaarbasis wordt 12,1 procent, tegen 51,8 procent in 2013.

IDC zegt dat mensen langer doen met hun tablet dan eerst gedacht, zeker als het gaat om dure modellen. Bij vervanging schuift de oude tablet vaak door binnen het gezin. Een andere factor is de opkomst van de tussencategorie phablet, smartphones van 5,5 inch of meer, die groot genoeg zijn voor veel toepassingen.

Het aandeel smartphones van 5,5 inch of groter is meer dan verdubbeld, van 4,3 procent in het eerste kwartaal van 2013 naar 10,5 procent in de eerste maanden van dit jaar of 30,1 miljoen. IDC denkt dat de makers van tablets zich meer gaan richten op hun grote apparaten, zoals de nieuwe Surface van Microsoft. Overigens zijn er steeds meer indicaties dat Apple ook komt met grotere schermen, in iPhones van 4,7 inch en 5,5 inch.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen