Ideal bereikt mijlpaal van 500 miljoen transacties

News Broadband Netherlands 10 DEC 2013
Ideal bereikt mijlpaal van 500 miljoen transacties

Het aantal online betalingen met Currence-standaard iDeal is in november 2013 met 20 procent toegenomen in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Er werden bijna 13,5 miljoen transacties verricht met de online betaalmethode, zo laat Currence weten. Op vrijdag 29 november werd de mijlpaal bereikt van 500 miljoen iDeal-transacties.

Sinds de start van iDeal in 2005 hebben 90.000 webwinkels en andere organisaties (onder meer goede doelen, overheidsinstanties en elektriciteitsbedrijven) iDeal als online betaalmethode ingevoerd voor hun klanten. Sinds dit jaar is het bij steeds meer banken mogelijk om vanaf een mobiel of tablet betalingen te verrichten met iDeal. Op basis van deze groeicijfers wordt de mijlpaal van 1 miljard iDeal-transacties verwacht in de zomer van 2016.

Currence stelt op basis van een onderzoek van merkenadviesbureau BrandAsset en van merkeninstituut EURIB van de Erasmus Universiteit Rotterdam dat iDeal gezien wordt als meest onmisbare financiële merk. In 2012 werd er voor 8,8 miljard euro aan transacties verricht met iDeal, goed voor 117 miljoen transacties (+24,9% ivm 2011). Currence beheert iDeal namens de Nederlandse banken.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen