
Philips is erin geslaagd zijn omzet in het tweede kwartaal te doen stijgen tot 4,3 miljard euro. Dat is een stijging van 4 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal in 2016. De winst kwam in het afgelopen kwartaal uit op 289 miljoen euro (vorig jaar was dat 431 miljoen euro). De winst per aandeel kwam uit op 27 cent.
De winst in Q2 2016 lag hoog vanwege een bedrag van 135 miljoen euro dat het Japanse Funai aan Philips vanwege een gewonnen rechtszaak moest betalen. Als deze eenmalige meevaller in de resultaten niet wordt meegeteld steeg de winst van 118 miljoen naar 161 miljoen euro.
Het bedrijf handhaafde zijn verwachtingen voor het hele jaar. Philips voorziet voor heel 2017 een vergelijkbare omzet die 4 tot 6 procent hoger zal uitvallen. Daarnaast zal het bedrijf naar verwachting de marges weten op te krikken.