LCL neemt datacenter van Engie over

News IT Belgium 15 JUN 2021
LCL neemt datacenter van Engie over

Datacenterbedrijf LCL neemt, via de overname van Cofely Data Solutions SA, het datacenter van Engie Solutions in Gembloux over. LCL Wallonia One, de nieuwe naam van het datacenter, wordt zo LCL’s eerste data center in Wallonië. Het zonnepark op dezelfde site, dat energie levert aan het datacenter, maakt ook deel uit van deze overname. De 4 personeelsleden van het datacenter van Engie Solutions gaan over naar LCL.

Met de overname breidt LCL zijn activiteiten verder uit. Het is concreet het vijfde datacenter van LCL op de Belgische markt en de tweede overname, na de overname van het datacenter van Atos in Huizingen in april 2020. Het overnamebedrag wordt niet bekendgemaakt. Laurens van Rijen, CEO van LCL, zegt dat LCL Wallonia One goede aansluitingsmogelijkheden voor bedrijfslocaties en bedrijvenparken in heel Wallonië biedt.

Naast deze overname sloten LCL en Engie Solutions ook een samenwerkingsovereenkomst, waarbij Engie Solutions nieuwe datacenters kan bouwen voor LCL. Er is ook voorzien dat Engie Solutions LCL kan adviseren op het vlak van energie-efficiëntie, gezien de ervaring van het bedrijf met dit soort projecten.

Gerelateerde artikelen