Minderheid Nederlanders gebruikt digitale opties die huisarts aanbiedt

Nieuws Breedband Nederland 19 APR 2019
Minderheid Nederlanders gebruikt digitale opties die huisarts aanbiedt

22 procent van de volwassen Nederlanders heeft vorig jaar wel eens online een herhaalrecept bij de huisarts aangevraagd. 12 procent maakt wel eens online een medische afspraak. Via beeldbellen een consult houden met de huisarts gebeurt nog zeer zelden en weinig Nederlanders verwachten dit in de nabije toekomst wel te gaan doen. Dat blijkt uit het Belevingen-onderzoek van het CBS. 

De mogelijkheid om een herhaalrecept digitaal aan te vragen, is al breed beschikbaar. Bijna de helft van de respondenten gaf aan dat de huisarts dit aanbiedt. van deze groep maakt 45 procent wel eens van de mogelijkheid gebruik. Een derde weet niet of dit al kan. Bijna vier op de tien volwassenen zeggen inmiddels online een afspraak met de huisarts te kunnen maken. Ongeveer een derde van deze groep maakt hier ook gebruik van. Vrouwen maken vaker (36 procent) via internet een afspraak met de huisarts dan mannen (29 procent) als deze mogelijkheid er is.

Een kwart van de volwassen Nederlanders zegt via mail of website met vragen of klachten bij de huisarts te kunnen komen, 9 procent zegt dat dit ook via een videogesprek kan. Ruim 1 op de 5 van de mensen die op de hoogte is van deze mogelijkheid om te mailen doet dit wel eens. Bijna 1 op de 8 neemt wel eens contact op met de huisarts middels een videogesprek. Op de totale volwassen bevolking gaat het om respectievelijk 5 en 1 procent.

Categorieën:

Landen:

Gerelateerde artikelen