Nederlandse mobiele markt daalt met 2,7% in Q1

News Wireless Netherlands 30 MEI 2012
Nederlandse mobiele markt daalt met 2,7% in Q1

De Nederlandse mobiele sector heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een omzet gedraaid van 1,45 miljard euro. Dat is een daling van 2,7 procent op jaarbasis en van 4,5 procent ten opzichte van het vierde kwartaal van 2011. De cijfers komen uit het Telecompaper kwartaalrapport, Dutch Mobile Operators.

De daling van de inkomsten is minder hard gegaan dan voorheen, want een jaar geleden was er nog sprake van een daling van 4,2 procent. Belangrijkste reden hiervoor is dat de tariefplafonds voor de gespreksafgifte minder hard dalen waardoor de impact van die regulering afneemt. Ondanks deze verminderende impact daalt de omzet van bellen nog steeds, ook staan de SMS inkomsten onder druk die niet voldoende gecompenseerd worden door de groei in data inkomsten. Non-voice bepaalt nu 38,5 procent van de omzet.

De omzet daalt in 2012 naar verwachting met 2 procent tot 5,9 miljard euro. In de periode 2012-2016 verwacht Telecompaper een gemiddelde groei (CAGR) van 0,3 procent, tot 6,2 miljard euro in 2016. Regulering en de zwakke economie blijven hun stempel drukken. Operators zullen hun proposities daaraan aanpassen.

Vodafone presteerde in het eerste kwartaal beter dan de markt als geheel, met omzetgroei op jaarbasis en de kleinste omzetdaling ten opzichte van Q4. KPN verloor omzet aan zowel Vodafone als T-Mobile. Vodafone verstevigde zijn tweede plaats. Het aantal aansluitingen groeide (inclusief MVNO's) met 3,3 procent, tot 20,9 miljoen aan het eind van maart 2012. De penetratie steeg van 121,3 procent naar 124,8 procent. KPN heeft 47 procent in handen, Vodafone 29 procent en T-Mobile 25 procent.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen