Omnidots meet grondtrillingen via 5G, werkt samen met VodafoneZiggo

Nieuws Breedband Nederland 21 MAY 2019
Omnidots meet grondtrillingen via 5G, werkt samen met VodafoneZiggo

Het Groningse bedrijf Omnidots voert een pilot uit binnen 5Groningen, proeftuin voor 5G. Dat maakt VodafoneZiggo bekend. Met het product Swarm, een handzame, draadloze sensor worden trillingen en aardbevingen gemeten. De meetgegevens worden direct doorgestuurd waardoor actie kan worden ondernomen. 

Eind 2017 kwam de Swarm op de markt, maar met de implementatie van 5G werkt het Swarm-platform beter. Volgens directeur Marko Bolt zijn de snellere data-overdracht, lage latency en een lager energieverbruik nieuwe pluspunten in de ontwikkeling van de Omnidots-producten. 

Testen van pluspunten

Om deze pluspunten te testen, zette Omnidots een pilot op met 5Groningen. Het resultaat is een samenwerkingsproject met MUG Ingenieursbureau, de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) en VodafoneZiggo. Bolt: "De MUG combineert onze data, die via NB-IoT verzonden wordt, met andere meetgegevens en beschikbare informatie over een gebouw en de ondergrond. Zo kunnen ze locaties heel exact monitoren." 

Omnidots doet testen in de Walfriduskerk in het Groningse Bedum. De kerk is uitgerust met vijf Swarms, die via NB-IoT verbonden zijn aan de servers van de RUG. De techniek werkt naar tevredenheid, maar er kan nog meer door middel van opschalen, betere en goedkoper wordende sensoren, het verfijnen van instrumenten en het toegankelijk maken van de data voor klanten. 

5Groningen is een initiatief van Economic Board Groningen. Ondernemers en non-profitorganisaties werken hier samen met experts om toepassingen met 5G te testen.

Gerelateerde artikelen