Omzet cloud IT-infra groeit met 3,9% naar 6,6 mld in Q1

News IT Global 5 JUL 2016
Omzet cloud IT-infra groeit met 3,9% naar 6,6 mld in Q1

De omzet van leveranciers van cloud-infrastructuur apparatuur voor publieke en private cloudomgevingen (server, storage, switches en routers) is in het eerste kwartaal van 2016 met 3,9 procent jaar-op-jaar gegroeid naar 6,6 miljard dollar. Dat stelt marktonderzoeksbureau IDC, die er op wijst dat er sprake is van een groeivertraging als gevolg van minder vraag naar publieke hyperscale cloud-infrastructuur.

Wereldwijde omzet vendors in IT cloud-infrastructuur 

De totale omzet uit cloud IT-infrastructuur steeg naar een aandeel van 32,3 procent van de totale IT-omzet in het eerste kwartaal van 2016, tegen 30,2 procent in dezelfde periode een jaar eerder. De omzet uit verkoop van producten voor private cloud IT-infrastructuren groeide met 6,8 procent naar 2,8 miljard dollar, bij publieke cloudomgevingen was het een plus van 1,9 procent naar 3,9 miljard dollar. Ter vergelijking: de omzet van verkochte producten in de traditionele non-cloud IT-omgeving daalde in het eerste kwartaal jaar-op-jaar met 6 procent. De omzet van het segment ethernet switches groeide sterk in zowel publieke als private cloud-omgevingen, respectievelijk 69,4 en 53,7 procent.

Wereldwijde marktaandelen vendors cloud IT-infrastructuur 

Vanuit een regionaal perspectief gezien groeide de vendoromzet uit cloud IT-infrastructuur het hardst in het Midden-Oosten en Afrika (+25,9%), gevolgd door West-Europa met 20,6 procent. In de VS daalde de kwartaalomzet met 4,1 procent.

* Bij beide grafieken geldt dat Cisco en Dell allebei het kwartaal eindigden in een statische nummer2-positie, terwijl hetzelfde gold voor NetApp, IBM en Lenovobij de nummer 5 positie. 

Gerelateerde artikelen