Omzet Duitse mobiele markt daalt 0,9% in Q3

News Wireless Germany 6 DEC 2011
Omzet Duitse mobiele markt daalt 0,9% in Q3

De Duitse mobiele markt heeft in het derde kwartaal van 2011 een omzet gegenereerd van 5,03 miljard euro, 0,9 procent minder dan in Q3 2010, maar 3,8 procent hoger dan in Q2 2011. Dat blijkt uit het rapport German Mobile Operators Q3 2011 van Telecompaper.

Op jaarbasis daalde de omzet uit spraak meer dan de groei uit mobiele data en messaging kon goed maken. De omzetdaling op spraakdiensten werd voornamelijk veroorzaakt doordat de Duitse telecomwaakhond BNA in december 2010 de MTA-tarieven halveerde.

Telekom Deutschland heeft het grootste aandeel in de omzet uit mobiele diensten: bijna 35 procent. Vodafone Duitsland volgt op kleine afstand. E-Plus en O2 Germany staan op respectievelijk de derde en vierde plaats.

Het aantal mobiele klanten groeide met 2,0 procent (netto plus 2,2 miljoen) ten opzichte van Q2. Per eind september 2011 staat de teller op 112,03 miljoen mobiele bellers. Hiervan belt 55,9 procent op prepaid basis. Vodafone is de grootste operator qua aantal klanten (33%), gevolgd door Telekom Deutschland (31%), E-Plus (20%) en O2 Germany (16%).

Telecompaper verwacht dat de omzet uit mobiele diensten in Duitsland over het hele jaar zal groeien met 0,5 tot 0,7 procent tot een bedrag van 19,8 miljard euro. Het aantal klanten zal naar verwachting tot ongeveer 113,5 miljoen groeien. Dat betekent een stijging van 4,3 procent op jaarbasis.

Gerelateerde artikelen