Ooyala: aandeel mobiel in online video groeit naar 30 procent

Nieuws Mobiel Wereld 9 DEC 2014
Ooyala: aandeel mobiel in online video groeit naar 30 procent

Wereldwijd wordt inmiddels 30 procent van alle online bekeken video’s afgespeeld op smartphones en tablets. Dat meldt Ooyala, dochteronderneming van Telstra, op basis van zijn Global Video Index-rapport voor het derde kwartaal. Voor Q2 lag dit aandeel nog op 27 procent en ten opzichte van Q3 2013 is er sprake van een groei van 114 procent. Ooyala voorspelt dat het aandeel mobiel in online video op 50 procent zal uitkomen eind 2015. Het rapport is gebaseerd op het geanonimiseerd kijkersgedrag van bijna 150 miljoen kijkers wereldwijd.

Volgens de onderzoekers valt op dat het kijken van langere video’s (tien minuten of langer) steeds vaker ook gedaan wordt op tablets en smartphones. Kijkers die op tablets video’s keken, besteedden in Q3 68 procent van hun tijd aan het bekijken van langere video’s en voor smartphones is dit gestegen naar 48 procent. Het gaat daarbij om hoogwaardige content als tv-series, films, nieuws en sportevenementen, aldus Ooyala. De onderzoekers menen dan ook dat de exploitatiemogelijkheden van adverteerders en uitgevers van video-content via mobiel toenemen.

Het rapport laat verder zien dat met name voor mobiele apparaten het weergavepatroon elke dag ongeveer gelijk is. Wereldwijd gezien stijgt het aantal weergaven op tablets en smartphones in de ochtend- en avondspits. Tablets genieten de voorkeur voor het kijken van video in de avonduren, terwijl de populariteit van computers en smartphones stijgt in het weekend.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen