
De Rijksoverheid gaat lokale vergunningen uitgeven voor radio. In de frequentieband 174 – 230 MHz is een tijdelijke ‘laag 6’ gecreëerd met allotments voor lokale radioprogramma’s via FM. De veilingregeling is in juli dit jaar in werking getreden. Geïnteresseerden kunnen een aanvraag indienen tussen 4 januari tot en met 1 februari bij het Agentschap Telecom.
Het AT heeft kaartjes gemaakt met de plek van de nieuwe radiozender en voorspelde theoretische verzorgingsgebieden. Daaruit blijkt hoe klein de zestien nieuwe vergunningen zijn, zoals Winschoten of een stukje van Hoogvliet.
De overgang van FM naar digitale radio is een langdurige kwestie. Halverwege dit jaar waren er volgens EZK ruim 2,5 miljoen DAB+-ontvangers verkocht in Nederland, voor een groot deel in auto's.
Momenteel zijn delen van deze laag reeds tijdelijk uitgegeven en zijn daarvoor vergunningen verleend, deze vergunningen worden verlengd tot 1 september 2024. Het Ministerie van EZK consulteert daarom een wijziging van het Nationaal Frequentieplan (NFP 2014).