
De overheid heeft een ‘anti-5G’-amulet uit de handel gehaald omdat die radioactief is. De toezichthouder, de Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS) waarschuwt consumenten om de producten veilig op te bergen, totdat ze kunnen worden opgehaald door een gespecialiseerd verwerkingsbedrijf.
De ANVS heeft nu een lijst met foto's en omschrijvingen van tien producten. Het gaat onder meer om armbanden en slaapmaskers voor op de ogen, die worden aangeprezen om hun heilzame werking op basis van 'negatieve ionen'. De producten bevatten een weliswaar lage, maar niet toegestane hoeveelheid radioactieve stoffen. De ioniserende straling ervan verhoogt de kans op het ontstaan van kanker.
De ANVS ziet er op toe dat de nucleaire veiligheid en stralingsbescherming in Nederland voldoen aan de hoogste eisen. De ANVS stelt daarvoor regels op, verleent vergunningen, ziet toe op de naleving daarvan en kan handhavend optreden. De Nederlandse verkopers zijn aangepakt. De overheid kan echter weinig doen tegen verkopers uit het buitenland, zoals via Amazon.