
Ondanks de goede kwartaalcijfers en de strijdlust van Huawei, heeft Joy Tan, vice-president van Huawei in de Verenigde Staten, toegegeven dat het bedrijf last heeft van de sancties die zijn ingesteld door de Verenigde Staten. De sancties raken vooral de smartphone divisie van het bedrijf, zo liet Tan doorschemeren tegenover The Financial Times.
Onder aanvoering van president Trump is Huawei op een zwarte lijst geplaatst van bedrijven waar Amerikaanse bedrijven geen zaken mee mogen doen. Als gevolg hiervan mag Google geen smartphones van Huawei meer authoriseren en zijn 'managed services' leveren aan Huawei. Dit heeft als gevolg dat Huawei voor nieuwe toestellen is aangewezen op de open source versie van Android, waar Google-diensten geen onderdeel van zijn. Deze Google-diensten zijn echter voor veel consumenten en gebruikers van Android smartphones onmisbaar in de gebruikservaring van smartphones.
Vanwege een uitzondering op het handelsverbod kan Huawei bestaande smartphones nog wel blijven voorzien van updates en Google-diensten. Nieuwe smartphones, zoals de onlangs aangekondigde Huawei Mate 30, moeten de Google-diensten missen, waardoor kopers van deze smartphones bijvoorbeeld ook geen gebruik kunnen maken van de Google Play Store, de belangrijkste applicatiewinkel voor het Android besturingssysteem.