Snapchat groeit met 7 miljoen gebruikers in Q3

News General Global 23 OKT 2019
Snapchat groeit met 7 miljoen gebruikers in Q3

Snap, het moederbedrijf achter Snapchat, heeft in het derde kwartaal van 2019 betere resultaten weggezet dan eerder werd verwacht. In het derde kwartaal groeide het aantal dagelijks actieve gebruikers met  7 miljoen en wist het bedrijf een omzet te boeken van USD 446 miljoen, een stijging van 50 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2018.

Ondanks de verbeterde resultaten bleef onderaan de streep nog steeds een nettoverlies van USD 227 miljoen over. Daarmee is het verlies wel iets afgenomen ten opzichte van het vorige kwartaal, toen moest Snap nog een verlies van USD 255 miljoen in de boeken zetten.

Snapchat groeit momenteel vooral in India en andere opkomende markten. Vanuit de ontwikkelde markten in de Verenigde Staten en Europa trok Snapchat 1 miljoen nieuwe gebruikers. Totaal telt Snapchat nu 210 miljoen gebruikers, tegenover 186 miljoen in het derde kwartaal van 2018. Daarbij is de tijd die gebruikers in Snapchat besteden ook aan het toenemen, vooral dankzij het onderdeel 'Discover'. Volgens Snap hebben al ruim 100 Discover kanalen ieder zo'n 10 miljoen kijkers per maand. 

Voor het vierde kwartaal heeft Snap een guidance afgegeven voor een omzet in de bandbreedte tussen de USD 540 en USD 560 miljoen en een EBITDA van USD 20 miljoen.

Snapchat in Nederland

In Nederland staat Snapchat geïnstalleerd op 26 procent van alle smartphones van Nederlanders in de leeftijd tussen de 16 en 80 jaar, zo blijkt uit het Dutch Apps Market rapport van Telecompaper over het derde kwartaal van 2019. Dit rapport zal over enkele dagen door Telecompaper uitgebracht worden. Een penetratie van 26 procent komt neer op circa 3.210 miljoen installaties van de Snapchat-app in Nederland. Snapchat is vooral onder jongeren zeer populair, met een penetratie van 50 procent in de jongste leeftijdsgroep 16 tot 24 jarigen. 

Gerelateerde artikelen