Symantec identificeert bestandsmanipulatie-lek in WhatsApp en Telegram

Nieuws Algemeen Wereld 16 JUL 2019
Symantec identificeert bestandsmanipulatie-lek in WhatsApp en Telegram

Onderzoekers van Symantec hebben een kwetsbaarheid geïdentificeerd in WhatsApp en Telegram op Android apparaten die potentieel door kwaadwillenden misbruikt kan worden om bestanden die via beide messengers verzonden worden voor verzending te manipuleren. De kwetsbaarheid doet zich voor bij gebruikers die WhatsApp en Telegram permissie hebben gegeven om bestanden zoals bijvoorbeeld foto's en video's, extern op te slaan. De externe opslag is vaak ook toegankelijk voor andere apps.

Malafide apps of software zouden volgens Symantec in staat kunnen zijn om tijdens het verzendproces van een bestand via WhatsApp of Telegram het bestand dat wordt verzonden te manipuleren. Om dit succesvol te kunnen doen, moet het bestand gemanipuleerd worden op het moment dat beide messengers het bestand opvragen uit het externe geheugen om deze te verzenden. Doordat dit een zeer kort tijdsbestek betreft, is de kans relatief klein dat het lek ook daadwerkelijk misbruikt kan worden. De app- of software die het bestand moet manipuleren moet namelijk sneller zijn dan dat WhatsApp of Telegram het bestand uit het externe geheugen kan opvragen.

WhatsApp en Telegram op de hoogte gesteld

Volgens Symantec heeft de beveiligingsonderzoeker zowel WhatsApp als Telegram op de hoogte gesteld van de kwetsbaarheid. Op dit moment is nog niet duidelijk of er maatregelen genomen gaan worden om het lek te dichten. 

Gebruikers van Telegram en WhatsApp kunnen misbruik van het lek voorkomen door de instellingen in de apps te wijzigen. Bij WhatsApp kan de schakelaar onder 'Instellingen > Chats > Media Instellingen' uitgeschakeld worden, waarmee de kwetsbaarheid niet meer misbruikt kan worden. Bij Telegram kan de optie uitgezet worden onder 'Instellingen > Chatinstellingen > Opslaan in galerij'. 

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen