
Volgens Microsoft kwam het aantal Office 365-abonnees aan het einde van het laatste kwartaal van vorig jaar uit op 11,2 miljoen. Microsoft-CEO Satya Nadelle gaf tijdens een conference call met analisten aan dat Microsoft de focus heeft verlegd naar cloudgebaseerde diensten zoals Office 365 en naar mobiele applicaties om de groeivertraging in de traditionele software-business op te vangen. Ondernemingen die hun on premiss toepassingen en infrastructuur naar de cloud brengen, zorgden dan ook voor een lichtpuntje in de resultaten, aldus Nadella. De enterprise cloud markt biedt meer mogelijkheden dan willekeurig welke markt waar Microsoft ooit eerder actief in is geweest.
Microsoft haalde 29 procent meer omzet uit de verkoop van Surface-tablets dankzij de lancering van de Surface Pro 4 en de Surface Book. De omzet uit de verkoop van mobiele telefoons daalde echter, met 49 procent, als gevolg van het besluit van Microsoft om zich alleen nog maar op de verkoop van smartphones te richten. Mogelijk worden er komend jaar geen modellen meer onder de Lumia-merknaam gelanceerd.
Microsoft zag zijn omzet uit Intelligent Cloud toenemen van zes miljard dollar naar 6,3 miljard dollar terwijl de omzet uit Productivity and Business Processes met een procent daling licht terugliep naar 6,7 miljard dollar.
Microsoft noteerde een nettowinst van zo'n vijf miljard dollar, bijna 14 procent lager dan een jaar geleden.
