Vodafone biedt sites te koop via Europese 'TowerCo'

Nieuws Mobiel Europa 26 JUL 2019
Vodafone biedt sites te koop via Europese 'TowerCo'

Vodafone meldt plannen om zijn torenactiva af te splitsen en onder te brengen in een nieuw bedrijf. Het doel is om de activa te gelde te maken, hetzij via een beursgang of door een belang te verkopen aan investeerders, om geld op te halen voor het verminderen van schulden. 

Het bedrijf heeft al recente deals aangekondigd in Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk om de netwerkinfrastructuur te delen. Vodafone zei dat een beoordeling van de hele portefeuille laat zien dat er meer mogelijkheden zijn. Nederland blijft buiten de plannen.

Vodafone Group wil zelf kosten besparen en inkomsten genereren uit het verhuren van de activa aan andere bedrijven. Het bedrijf zei dat het al verschillende aanbiedingen heeft ontvangen voor verschillende delen van zijn torenportfolio.

Verwacht wordt dat het plan Europa's grootste ‘tower company’ zal creëren, met meer dan 61.700 opstelpunten in tien landen. Ongeveer driekwart van de sites bevindt zich op de grote markten Duitsland, het VK, Spanje en Italië. Vodafone wil rond mei volgend jaar de juridische scheiding afronden. 

TowerCo wordt miljardenbedrijf

Het totaal aantal torens omvat 19.300 in Duitsland, 11.000 in Italië, 9.700 in Spanje (gecorrigeerd voor de sharing deal met Orange), 6.600 in het Verenigd Koninkrijk (50% van de totale Britse torens, in overeenstemming met Vodafone's eigendom van Cornerstone, de 50: 50 joint venture-onderneming die zijn passieve infrastructuur bezit en beheert) en 15.100 in de rest van Europa, exclusief VodafoneZiggo.

Na uitgebreide due diligence schat Vodafone dat TowerCo een evenredige jaarlijkse omzet en EBITDA van respectievelijk ongeveer EUR 1,7 miljard en EUR 900 miljoen zou kunnen genereren. De jaarlijkse capex voor onderhoud en uitbreiding van TowerCo kan oplopen tot EUR 200 miljoen. De definitieve cijfers zullen afhangen van de activa die Vodafone besluit in het bedrijf op te nemen.

Het doel is om binnen de komende 18 maanden geld te verdienen met het bedrijf. De opties zijn een beursgang of verkoop van een groter of kleiner belang in het bedrijf. Vodafone staat ook open voor verkoop van activa op individueel landniveau.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen