
Vodafone stelt dat het drie weken geleden al de eerste 4G/LTE Advanced antennes heeft geactiveerd. Op dit moment is het 4G+-netwerk al actief met 27 antennes in Amsterdam. Daarmee reageert Vodafone op berichtgeving van concurrent KPN, die stelt op 18 september als eerste mobiele operator in Nederland 4G+ te hebben geactiveerd op een deel van zijn netwerk. 4G+ zal vanaf 1 oktober 2014 beschikbaar zijn in heel Amsterdam, zo laat Vodafone weten. Elke klant met een 4G+ geschikte smartphone (waarvan er nog niet zoveel zijn) en een 4G-abonnement kan van de upgrade van het netwerk gebruik maken.
Vodafone en KPN lieten in juni allebei weten op een deel van hun netwerk LTE Advanced antennes te gaan inschakelen. LTE Advanced zal niet landelijk uitgerold worden. De twee operators willen LTE+/LTE Advanced op hun netwerken introduceren via carrier aggregation met categorie 6. Daarmee zijn in theorie snelheden mogelijk tot 200, 225 Mbps down voor smartphones met een LTE cat 6 chipset en 150 Mbps voor smartphones met een cat4 LTE-chipset. LTE biedt tot 75 Mbps. In Singapore heeft operator SingTel LTE Advanced geïntroduceerd met snelheden tot 300 Mbps.
Volgens handelsorganisatie 4G Americas waren er in juli negen LTE A/netwerken in zeven landen. Eind dit jaar zouden dat er rond de 40 moeten zijn.