Wereldwijde tablet verkopen dalen de komende vijf jaar - Digitimes

Nieuws Mobiel Wereld 8 OKT 2019
Wereldwijde tablet verkopen dalen de komende vijf jaar - Digitimes

De onderzoekers van Digitimes verwachten dat de verkoopcijfers van tablets de komende vijf jaar fors zal dalen vergeleken met dit jaar. De verkoop van 'merkloze'-modellen staat onder druk van de vraag naar a-merken, maar over het geheel genomen zal de vraag naar zowel merk- als educatieve tablets dalen. Dat geldt ook voor de vraag naar kleinere, merkloze tablets, zo stelt Digitimes Research.

Vanaf 2020 wordt verwacht dat de wereldwijde afzet van tablets niet meer boven de 130 miljoen exemplaren zal uitkomen. In de jaren daarna, tot 2024, wordt een jaarlijkse krimp van 2 tot 4 procent verwacht waardoor de tablet verkopen in 2024 naar verwachting onder de 120 miljoen exemplaren zal dalen.

De onderzoekers verwachten ook dat de markt leidende iPad van Apple de komende jaren minder modelupgrades zal krijgen en dat de dalende prijs van de iPad slechts een beperkte invloed gaat hebben op de verkoopcijfers. Daarentegen zullen de verkoopaantallen van 10+ inch tablets in 2020 toenemen, maar dat heeft te maken met het feit dat Apple de markt leidende 9,7 inch iPad modellen vervangen heeft door modellen met een 10,2 inch scherm.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen